Żelki na zdrowe włosy – wpływ na kondycję włosów

Suchość i łamliwość włosów, rozdwajające się końcówki i wyraźny spadek ich ogólnej kondycji, to oznaka, że brak im witamin. Tych niestety nie da się dostarczyć w odpowiedniej ilości z zewnątrz, stosując odżywkę czy maskę.

Takie działanie przyniesie jedynie krótkotrwałe efekty. Tym, czego potrzeba osłabionym włosom, są witaminy podawane od wewnątrz, czyli preparaty witaminowe, na przykład takie jak żelki na zdrowe włosy.

Alternatywa dla tabletek

Nikt nie przepada za łykaniem tabletek. Czynność ta łączy z chorobą, poza tym o ich przyjęciu łatwo jest zapomnieć, no i po prostu nie jest to nic fajnego. Co innego… kosztowanie żelków. Z tego założenia wyszli producenci suplementu, zawierającego witaminy na włosy. Żelki na zdrowe włosy, bo o tym preparacie mowa, to witaminy niezbędne dla zdrowia i piękna włosów, zamknięte w żelkach.

Pomysł na produkcję witamin w formie smacznych przekąsek, nie jest właściwie nowy. Od niedawna można natknąć się na reklamy cukierków witaminowych, albo lizaków na kaszel czy bolące gardło. Standardowo jednak, specyfiki te przeznaczone były dla bardzo młodego odbiorcy, który przyjmowania czegokolwiek w formie tabletki, odmawia czasem głośno i wyjątkowo stanowczo. Dlaczego jednak nie umilić witamin także dorosłym?

Co zawierają misie na zdrowe włosy?

Bez względu na to, w jakiej formie realizowany, każdy naprawdę działający suplement, musi legitymować się odpowiednim składem. Najlepiej go sprawdzić przed zakupem. Jeśli chodzi o witaminy na włosy, najlepsze efekty przynoszą: biotyna, witamina A, witamina E, czy niacyna. Dla wsparcia zdrowia włosów dobre są również mikroelementy, takie jak: cynk, miedź, selen. Duże znaczenie dla kondycji włosów ma biotyna. Witamina ta, inaczej nazywana witaminą B7 albo witaminą H, dba w bardzo dużym stopniu za stan skóry, paznokci i właśnie włosów. Jej niedobory pojawiają się najszybciej poprzez osłabienie włosów, lub ich bardziej intensywne niż zwykle wypadanie.

Każdy suplement czy preparat, mający na celu podbudowy włosów, powinien zawierać przynajmniej większość z wymienionych wyżej składników – bez względu na to, czy są to tabletki czy żelki na zdrowe włosy. Zastosowanie tak skutecznego kompleksu witamin i mikroelementów, realnie wpłynie nie tylko na poprawę wyglądu włosów, ale też na to, aby rosły zdrowe. Dodatkowo, te same składniki wpływają dobrze również na stan skóry i paznokci, jest to więc pewnego rodzaju działanie 3 w 1.

Stosowanie, zamiast kapsułek, suplementu w formie takiej jak misie na zdrowe włosy, może w pierwszej chwili wydawać się dziwne. Jednak w tego typu specyfiku, zawarte mogą być dokładnie te same wartościowe składniki, jak w kapsułkach. A nawet może się okazać, że skład, jaki cechuje żelki na włosy, jest lepszy od składu niejednych tabletek. Kalorycznością tego preparatu nie ma potrzeby się przejmować, gdyż producenci dokładają starań, aby nie była wysoka. Poza tym – zalecana dzienna dawka spożycia żelków na pewno nie wpłynie negatywnie na linię. Najlepszy smak i przyjemna forma to kolejne atuty. Niewątpliwie opłaca się spróbować.

Add a Comment