Witaminy na włosy – jakie stosować?

Wyjątkowo ładne włosy to marzenie chyba każdej dziewczyny. Wszystkie pragniemy włosów lśniących, zdrowych, odpowiednio nawilżonych i najlepiej też takich, które będą się ładnie układać.

Zamiast tego, najczęściej przychodzi nam się borykać z szeregiem kłopotów dotyczących włosów. Czy ich rozwiązaniem może być biotyna na włosy?

Traktować włosy dobrze – czyli jak?

Stan włosów niezwykle często jest obrazem tego, jak je traktujemy. A obchodzimy się z nimi… cóż, zwykle niestety nie najlepiej. Włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami, a takie właśnie serwujemy im, stosując suszarki, lokówki lub prostownicy. Czujemy się niewinne, bo kto znajduje teraz czas na oczekiwanie aż włosy same wyschną lub na zaplatanie lekko mokrych pasm na wałkach albo papilotach? Nie zmienia to jednak faktu, że na naszym pośpiechu cierpi wygląd i zdrowie naszych włosów. Nie pomaga też |częste farbowanie, latem niezdrowy wpływ wywiera na włosy słońce, zimą – niskie temperatury. Przyczyn wpływających niekorzystnie na formę włosów jest zatem bardzo wiele, a wyeliminowanie ich wszystkich może być, jeśli nie niemożliwe, to z całą pewnością bardzo problematyczne.

Nie przestaniemy przecież włosów suszyć, układać, a już na pewno nie zamkniemy się w czterech ścianach, aby uniknąć szkodliwego wpływu czynników atmosferycznych. Jak zatem sobie pomóc? Pomysłów jest wiele, a jednym z nich jest skorzystanie z witaminy na włosy. Innym – drastyczne cięcie, ale tego pasjonatki długich pasm opadających na ramiona i plecy chętniej wolałyby uniknąć…

Kuracja witaminowa włosów

Włosy, tak samo zresztą jak skóra i paznokcie, potrzebują witamin, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Różnorodne próby uchronienia włosów za pomocą profesjonalnych szamponów, balsamów, masek i olejków spełzną na niczym, jeśli włosy nie będą wzmacniane od wewnątrz. Metodą na takie rozwiązanie jest doustne przyjmowanie odpowiednich witamin. Rodzi się oczywiście pytanie: jakie witaminy na włosy dobrać, jakie będą najodpowiedniejsze?

Na szczęście nie trzeba się już nad tym zastanawiać i samemu wybierać zestawu przyjmowanych przez nas witamin, gdyż na rynku osiągalne są gotowe wyroby. Odpowiednio wykonane suplementy witaminowe dla zdrowych i lśniących włosów, pojawiają się nie tylko pod formą tradycyjnych kapsułek czy tabletek, ale także jako apetyczne misie na zdrowe włosy. Jeśli chodzi o witaminy na włosy podium zdobywa biotyna. Dobierając dla siebie zestaw witamin, warto sprawdzić, czy w składzie znajduje się ta właśnie substancja. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, trudno o bardziej odpowiedni składnik.

Biotyna – ratunek dla zniszczonych włosów

Zwana inaczej witaminą H, jak i witaminą B7, biotyna jest organicznym związkiem chemicznym. Ta witamina z grupy B pełni istotną rolę dla zachowania zdrowej skóry, włosów i paznokci. I, jak każda witamina, jest niezbędna do w pełni prawidłowego działania organizmu. Na ogół raczej nieczęsto zastanawiamy się nad jej działaniem, po prostu go nie zauważając. Nie da się jednak nie zobaczyć rezultatów niedomiaru biotyny. Należą do nich zmiany skórne, takie jak na przykład wysypki, podrażnienia i przesuszenia i stany zapalne. Do tego dochodzić może spotęgowane wypadanie włosów i widoczne osłabienie płytki paznokcia, która wyzbyta dobrego działania biotyny, staje się cienka i łamliwa. Do symptomów niedoboru biotyny należy też podwyższenie cholesterolu we krwi. Może wystąpić mrowienie mięśni, a także uczucie ogólnego zmęczenia i senność.

Biotyna wypełnia więc zaskakująco ważną rolę w organizmie. Nie jest tylko witaminą odpowiedzialną za urodę. Zresztą wylatujące włosy, łamiące się przy każdej pracy paznokcie, czy zmiany i stany zapalne skóry stanowią problem natury nie tylko estetycznej, ale też po prostu zdrowotnej, któremu bez kwestionowania warto zapobiegać. Witamina B7 mimo że odnawia się w sposób naturalny w organizmie, jednakże istnieje wiele czynników, które mogą zaburzyć ten bieg. Należy do nich zażywanie antybiotyków, konsumowanie alkoholu, jak również niewłaściwa dieta. Nie istnieje natomiast groźba przedawkowania biotyny. Nawet zażycie sporej jej ilości nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu.

Suplementacja biotyną może przynieść wiele pozytywnych skutków dla całego ciała. Ponad wszystko, biorąc biotynę, możemy być pewni, że unikniemy niepożądanych skutków jej niedoboru. Dodatkowo witamina H zagwarantuje zdrowie skórze. W jaki sposób więc działa biotyna na włosy? Włosy pod wpływem zapewniania im odpowiednich dawek witaminy B7, zrobią się gęstsze, mocniejsze, a dzięki blaskowi wydają się zdrowsze – i takie też są. Włosy poddane kuracji biotyną osiągają też większą odporność na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, przykładowo słońce, mróz, czy stosowanie suszarki, prostownicy lub lokówki.

Misie na ładne włosy, czyli zdrowie włosów zawarte w… żelkach

Hasła takie jak suplementy diety czy witaminy, wzbudzają automatyczne skojarzenia z aptecznymi półkami, i kolorowymi tabletkami zamkniętymi w szeleszczących blistrach. Przyjmowanie tak rozumianych suplementów i witamin, to de facto nic innego jak połykanie kapsułek. Czyli czynność, która nie należy do najwygodniejszych i o której w dodatku łatwo zapomnieć. Kto jednak powiedział, że witaminy wyrabiane być muszą wyłącznie pod postacią tabletek? Ktokolwiek to był, stanowczo nie miał słuszności. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompilację najważniejszych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów składników zamknąć w smacznym żelku. Osiągalne od niedawna w sklepach misie na zdrowe włosy to unikalne zbiór witamin i minerałów, do których należą: cynk, selen, miedź, witamina A, witamina E, niacyna i oczywiście niezastąpiona dla dobrej kondycji skóry, paznokci i włosów – biotyna.

Osłabione, suche i zniszczone włosy – nie musi tak być!

Często nie traktujemy swoich włosów do końca poważnie. Oczywiście chcemy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty oddala się od tego opisu. Pozwalamy na to, żeby prezentowały się niezbyt korzystnie, staramy się nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi kłopotach. „No cóż, to tylko włosy” – mówimy sobie. Nie jest to do końca racja. Kondycja włosów jest poniekąd wyznacznikiem tego, jak czuje się całe nasze ciało. Jeśli stan włosów woła o nożyczki, może się okazać, że za chwilę pojawią się też kłopoty na przykład ze skórą. O zdrowie włosów warto więc zatroszczyć się nie tylko dla poprawy własnego wyglądu.

 

Add a Comment