Witamina D w żelkach – opinie

Nie od dzisiaj wiadomo, że każde dziecko kocha słodycze. I nie od dzisiaj, że mądrzy rodzice są na drugim biegunie – chcą, aby ich dziecko spożywało ich w jak najmniejszych ilościach.

Wolą dawać swoim dzieciom witamin i mikroelementów niezbędnych do ich zdrowego wzrostu i rozwoju. Nie zawsze można te witaminy uzupełniać naturalnie. Czasami brak konkretnych warunków na to nie pozwala. Tak dzieje się w naszym klimacie umiarkowanym, gdzie słońce tak naprawdę nie świeci zbyt długi czas w ciągu roku. Mamy dużo pochmurnych i deszczowych dni, które przez dłuższą część roku są i tak dużo krótsze niż noce.

Witamina D dostarczana jest głównie ze słońca. To pod jego działaniem wytwarzana jest w naszym organizmie za pomocą skórnej syntezy. W taki sposób można dostarczyć, aż 90% dziennego zapotrzebowania na te składnik. Jednakże, jak wcześniej było już o tym wspomniane, w Polsce jest to możliwe jednak tylko od kwietnia do września, i to w godzinach od 10 do 15, kiedy tego słońca jest najwięcej i to tylko przy dopisującej pogodzie. A co z pozostałą częścią roku? Synteza ta jest ograniczona do minimum – takiego minimum, które nie wystarcza na uzupełnienie we właściwą dawkę witaminy D.

Dlaczego jest ona taka istotna?

Witamina D oraz jej odpowiedni poziom w organizmie człowieka ma wpływ głównie na odpowiednią gospodarkę wapniowo-fosforanową. Powstrzymuje więc przed różnego typu krzywicom (u dzieci), osteoporozie (u osób starszych) oraz osteomalacji (rozmiękczenia kości u dorosłych). Dzięki tej witaminie prawidłowa struktura i funkcja kośćca w organizmie jest zachowana.

Co za tym idzie zdrowe są kości i zęby, utrzymuje się właściwy poziom wapnia we krwi oraz pomoc we wchłanianiu wapnia i fosforu jest nieoceniona. Ale to nie wszystko. Odpowiedni poziom witaminy D w organizmie umożliwia utrzymanie w dobrej kondycji układu mięśniowego i nerwowego. Dzięki temu siła mięśni jest zwiększona a komórki nerwowe funkcjonują bez zaburzeń. Witamina D wzmacnia także układ immunologiczny, który jest z kolei niezbędny do obowiązkowej ochrony przez wirusami i bakteriami. Dzięki temu nie powstają inne choroby, które mogą okazać się śmiertelne. Witamina ta ma również korzystny wpływ na układ krążenia, a jej prawidłowe stężenie we krwi zapobiega rozwojowi niewydolności serca czy nadciśnieniu tętniczemu. Dlatego, że witamina D bierze udział w podziale komórek, jest także niezwykle ważna w procesach regeneracji organizmu.

Co zatem łączy słodycze, słońce i witaminę D?

Jaki jest wspólny mianownik tych trzech składników? To witamina D zamknięta w smacznych żelkach o smaku pomarańczowym, które polubią nie tylko dzieci, ale także dorośli. Żelki firmy Noble Health posiadają w jednej dawce (jednym żelku) 1000 j.m. witaminy D mają postać i kolor ćwiartek pomarańczy. Już dziś zamów opakowanie smacznych żelków i dostarcz sobie i swojemu dziecku słońca przez cały rok. Twoje dziecko z pewnością ucieszy się, że wręczasz mu słodycze, a ty będziesz pewna, że dajesz mu zdrowie. Dla dziecka wystarczy 1 żelek dziennie, a dla dorosłego dwa żelki. Sprawdź sam, jak przyjemne jest jedzenie słodyczy wraz z dzieckiem. Takich słodyczy, które gwarantują samo zdrowie.

Add a Comment