Tabletki, proszek, krem z kolagenem – co wybrać?

Kolagen odgrywa w organizmie ludzkim ważną rolę – jest niejako budulcem ludzkich tkanek. Ma wpływ na skórę, jest odpowiedzialny w dużym stopniu za jej jędrność, napięcie i prawidłowe nawilżenie.

Jego właściwy poziom pozwala zatem jak najdłużej zachować młodość. Ale to nie wszystko. Kolagen ma również pozytywny wpływ na kości i chrząstki.

Jak działa kolagen?

Kolagen występuje w różnych formach i w ludzkim organizmie pełni różne funkcje. Typ I kolagenu jest odpowiedzialny za skórę i kości, a typ II występuje w chrząstkach stawowych. Niestety wraz z upływającym czasem, organizm człowieka wytwarza coraz mniejsze ilości kolagenu. Mogą wtedy występować problemy z włosami i stawami, pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia skóry. Żeby zniwelować takie efekty, należy dostarczyć do organizmu kolagen, np. w postaci tabletek lub jako krem z kolagenem. Dzięki temu, skóra stanie się znowu nawilżona, bardziej sprężysta, a zmarszczki mogą ulec wyraźnemu zmniejszeniu. Regularne stosowanie kolagenu pomaga również w walce z cellulitem, rozstępami i łamliwością paznokci.

Krem z kolagenem, kolagen do picia i w tabletkach

Na rynku znajdziemy kolagen w zróżnicowanych formach, np. jako krem nawilżający czy kolagen w proszku – do rozpuszczania w cieczy. Krem kolagenowy to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która chce dostarczyć dobroczynne składniki bezpośrednio do swojej skóry. Składniki aktywne takich kremów przekraczają warstwę naskórka i wnikają w głąb skóry. W ten sposób pomagają wygładzić zmarszczki, przywracają jej blask, zapewniają intensywne nawilżenie, sprężystość i gładkość.

Dobry krem z kolagenem powinien także chronić skórę przed nieprzyjemnymi czynnikami zewnętrznymi, np. atmosferycznymi. Wybierając krem dla siebie należy wybrać taki, który nie będzie zawierać parabenów czy barwników. Oczywiście nie tylko sam kolagen krem powinien zawierać. Aby jego działanie było jeszcze bardziej efektowne, uzupełnia się skład innymi aktywnymi składnikami. Na pewno warto zwrócić uwagę na taki krem z kolagenem, który będzie zawierał witaminę E, pantenol czy naturalne ekstrakty i oleje, jak np. olej z pestek winogron.

Kolagen w formie kapsułek lub proszku także ma swoje zalety, np. to że wpływa na organizm od wewnątrz. Ponadto kolagen w postaci proszku jest bardzo wygodny w użyciu, wystarczy bowiem dodać go do ulubionego napoju i wypić.

Kolagen rybi, wołowy i wieprzowy. Który wybrać?

Obecnie największym uznaniem cieszy się kolagen uzyskiwany ze skóry morskich ryb. Dlaczego? Ponieważ daje największe rezultaty, nie uczula, a ludzki organizm wyjątkowo dobrze go przyswaja. Jest to wynik jego budowy, która jest bardzo podobna do budowy ludzkiego kolagenu. Zarówno kolagen wołowy, jak i wieprzowy nie cieszy się wielką popularnością, choćby z uwagi na mniejszą przyswajalność. Szukając kolagenu dla siebie warto wybrać ten w postaci hydrolizatu. W hydrolizacie kawałeczki kolagenu mają niewielkie rozmiary, które organizm może szybciej przetrawić i przyswoić.

Add a Comment