Sierpień 21, 2017

Skóra wokół oczu ma jedynie pół milimetra grubości. Godziny spędzone przed komputerem, brak snu i nieodpowiednia dieta znacznie pogarszają jej kondycję.

To właśnie w pobliżu oczu tworzą się pierwsze zmarszczki, zauważalne jest nasze zmęczenie czy zły stan zdrowia. Także wraz z wiekiem, pod oczami tworzy się opuchlizna lub zasinienia, a skóra górnych powiek osuwa się. Objawy te jednak można wielce opóźnić, a nawet całkowicie się ich pozbyć, prostych zasad.

Głębokie oczyszczanie

Po pierwsze, skórę wokół oczu należy systematycznie i głęboko oczyszczać. Zostawienie makijażu na noc łączy się z ryzykiem zapalenia spojówek, a głównie przyspiesza starzenie się skóry. Wypada przy tym pamiętać, że do zmycia makijażu powinno stosować się jedynie kosmetyki dla wrażliwej skóry, czyli mleczka, toniki lub dwufazowe płyny z olejkami. Preparaty te nie rozciągają skóry i gwarantują jej odświeżenie oraz upragniony relaks.

Właściwa pielęgnacja

Standardową metodą pielęgnacji skóry w okolicach oczu jest stosowanie kremów na dzień i na noc. Przede wszystkim powinny mieć one lekką konsystencję oraz działanie nawilżające, aby przeciwdziałać wysuszaniu się skóry. Duże znaczenie ma również sposób nakładania. Kremów nie wolno rozcierać, lecz należy je delikatnie wklepywać opuszkami palców. Dobrze jest zaczynać od zewnętrznej dolnej powieki i poruszać się ku środkowi. Przy tej metodzie pielęgnacji także dobrze sprawdzą się żele, gdyż szybko wchłaniają się w skórę, a także spłycają i likwidują zmarszczki.

Na skórę wokół oczu musimy wpływać również od wewnątrz. Zaopatrzona w cenne składniki skóra będzie napięta, dobrze odżywiona, przez co – zdecydowanie mniej skłonna do zmarszczek. Dobroczynne działanie zagwarantuje nam Collagen, którego główny składnik – kolagen rybi – wyraźnie opóźnia proces starzenia się skóry i wyraźnie poprawia jej kondycję.

Odprężenie dla ciała i ducha

O tak delikatną skórę można zadbać również bardziej inwazyjnymi sposobami. Na podkrążone oczy czy spuchnięte powieki zaleca się stosować zimne okłady oraz delikatne masaże. Z kolei z oferty gabinetów urody można wybierać zabiegi z wykorzystaniem odżywczych masek, kwasów owocowych czy laserów, które poprawiają stan i wygląd skóry oraz odwlekają procesy starzenia się cery.

Wykonując domowe peelingi, należy szczególnie zwracać uwagę na okolice oczu i omijać je przy tego rodzaju zabiegach. Opłaca się też mieć na uwadze, że stan skóry w znacznym stopniu zależy od naszego trybu życia. Aby zatem dobrze zatroszczyć się o skórę, należy dbać o siebie i swoje zdrowie. Przede wszystkim, zaleca się zagwarantować oczom właściwą ilość snu i czas na odpoczynek. Równie istotne jest unikanie zostawania w zadymionych pomieszczeniach oraz stosowanie właściwej diety. Ponadto, ograniczenie soli w posiłkach i picie dużej ilości wody mineralnej zagwarantuje oczyszczenie organizmu z toksyn, co przełoży się na polepszenie stanu i wyglądu skóry.

0

Dodaj komentarz