Jak się pozbyć cellulitu?

Problem cellulitu dotyka prawie 90% kobiet. Niewiele z nich, nawet tych szczupłych, wygrywa tę nierówną walkę. Dlaczego tak się dzieje i co robią źle?

Czym jest i skąd się bierze?

Cellulit to niełatwy przeciwnik. Jeśli masz zamiar z nim wygrać, po pierwsze powinnaś wnikliwie poznać swojego wroga – bez takiej informacji nie uda Ci się go pokonać. Rozpocznijmy od tego, że cellulit powstaje wtedy, gdy zostaje zakłócony metabolizm energetyczny, co może być następstwem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie wielokrotnie utożsamiany jest nasz „bohater”.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje cellulitu:

– cellulit wodny – powstaje na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Wywołują go najczęściej zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej widoczny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być efektem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz kłopotów z krążeniem.
– cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieładnie wyglądające grudki to nic innego jak nieproporcjonalnie rozłożona tkanka tłuszczowa, występująca w nadmiarze. Zwykle wytwarza się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Powstaje na skutek niezrównoważonej diety i braku aktywności fizycznej.

Dlaczego tak ciężko się go pozbyć?

Największym błędem, jaki wykonuje większość kobiet w walce z cellulitem jest nieprawidłowy dobór środków. Koncentrują się one przede wszystkim na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki złotych na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Szkoda, że wiele z nich szybko zauważa, że stan ich skóry w ogóle nie poprawia się. Co więc robią źle?

Po pierwsze, cellulit można pokonać tylko działając od wewnątrz, czyli tam, gdzie tkwi jego przyczyna. Przecież tworzy się on na skutek procesów zachodzących w organizmie, a nie pod wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie ani jedna kuracja zastosowana na powierzchni skóry nie przyniesie pożądanych efektów. Tylko właściwa dieta wraz z prawidłowo dobraną suplementacją jest w stanie usunąć niedoskonałości.

Jak się pozbyć cellulitu?

Jednym z regularnie polecanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających rozprawić się z cellulitem jest Get Slim Cellulite. Suplement ten faktycznie zawiera wszystko, co potrzebne, aby poprawić wygląd skóry. Odnajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C.

Naturalnie aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zachwalane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale musisz pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od środka, skazujesz się na porażkę w tej walce.

Add a Comment