Piękna cera – poznaj sprawdzone sposoby

Piękna cera to atut, o którym marzy każda kobieta. Niestety, niewiele z nich może cieszyć się naturalnie nieskazitelną skórą twarzy.

Istnieje jednak wiele sprawdzonych metod na poprawę wyglądu skóry, od właściwej pielęgnacji kosmetykami, po używanie suplementów, takich jak kolagen rybi w proszku.

Bądź systematyczna!

Pielęgnacja skóry ma sens wówczas, gdy jest wykonywana systematycznie. Dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, nie wystarczy zafundować sobie peelingu oraz maseczki raz na jakiś czas. Najważniejsze jest codzienne oczyszczanie oraz nawilżanie skóry twarzy. Czynności te przeprowadzać należy co najmniej dwa razy w ciągu doby: rano oraz wieczorem. Błędne jest twierdzenie, że rano skóra jest czysta. W ciągu nocy produkowała ona bowiem łój, a także pociła się. Wieczorem konieczne jest natomiast staranne zmycie z twarzy makijażu, ale także wszelkich zanieczyszczeń, które osiadały na niej w ciągu dnia. Po umyciu istotne jest zastosowanie toniku, który przygotuje skórę na przyjęcie kremu. Warto wybierać kosmetyki nie tylko spełniające funkcję nawilżającą, jak również bogate w składniki ważne dla skóry, na przykład kolagen, czy witaminy.

Odpowiednia dieta

Nie jest tajemnicą, że ogromny wpływ na nasz wygląd, wywiera to, jak się odżywiamy. Dieta oparta na produktach bogatych w tłuszcz i cukier, nie tylko doprowadzić może do otyłości, jak również wpłynąć na niekorzystny wygląd skóry. Do zmiany diety napędzać powinno nas przede wszystkim nasze zdrowie. Świadomość, że odpowiednia dieta wpłynie także na poprawę wyglądu – nie tylko sylwetki, ale też skóry – może być jednak wspaniałym motywatorem dodatkowym. A zatem: słodkości zamieniamy na owoce, ciężkostrawne, smażone potrawy na częstsze, ale lekkostrawne przekąski, najlepiej z dużą ilością warzyw. Do tego nie zaszkodzi suplementacja: kolagen rybi w proszku, multiwitamina, czy produkty zawierające magnez, to specyfiki, nad których zażywaniem warto się zastanowić, nie tylko dla poprawy samopoczucia, ale i dla promiennej cery.

Magiczna moc kolagenu

Kolagen jest składnikiem występującym coraz częściej w kosmetykach. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że naturalnie występujący w organizmie człowieka kolagen, w aż 75 procentach buduje naszą skórę. Z pewnością kosmetyki opierające się na jego właściwościach są odpowiednim wyborem. Jeszcze lepszym sposobem jest dostarczanie swojej skórze kolagenu od środka, co umożliwia preparat, jakim jest kolagen w proszku. Kuracja kolagenem pomaga uzupełniać jego braki, pojawiające się w ciele z biegiem czasu. Niewystarczająca synteza kolagenu, która niestety dotyka w pewnym momencie każdego z nas, wpływa na powstanie się zmarszczek, utratę sprężystości skóry oraz ogólnie na jej starzenie. Zażywanie suplementu, takiego jak kolagen rybi w proszku, pozwala znacznie opóźnić nastąpienie tych zmian. Kolagen rybi, którego używa się do produkcji wspomnianego specyfiku, jest naturalnym kolagenem pochodzenia zwierzęcego o strukturze oraz działaniu zbliżonym do kolagenu ludzkiego, może więc z powodzeniem uzupełniać jego braki.

Sport nie tylko dla pięknej figury

Regularne uprawianie aktywności fizycznej pomaga zadbać o smukłą i ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. Lekarze podkreślają też znaczenie regularnego ruchu dla zachowania zdrowia. Ale sport, czy ogólnie rozumiany wysiłek fizyczny ma też istotne przełożenie na wygląd oraz stan skóry na całym ciele. Korzyści płynące z aktywności fizycznej nie obejmują tylko profesjonalnych sportowców. Wystarczy zaangażować do swego trybu życia kilkudziesięciominutowe ćwiczenia co kilka dni, aby dostrzec pozytywne efekty.

Na nasz wygląd, jak i samopoczucie, wpływa wiele czynników. Na pewno, chcąc zadbać o siebie, najlepiej zrobimy, pamiętając o nich wszystkich. A zatem nie tylko o wyborze dopasowanych dla naszej skóry kosmetyków oraz ich regularnym stosowaniu, zadbaniu o skórę od wewnątrz, na przykład {używając|stosując| kolagen rybi, ale również o odpowiedniej diecie i zapewnieniu sobie solidnej dawki ruchu.

Add a Comment