Kolagen – recepta na młodość

Kolagen jest w ostatnim czasie coraz częściej używanym składnikiem kosmetyków i suplementów diety, mających na celu dbanie o wygląd. Ich producenci gwarantują zbawczy wpływ kolagenu na skórę.

Czym zatem jest ten cenny komponent i dlaczego zależy od niego kondycja skóry człowieka?

Kolagen jest proteiną, czyli białkiem. Występuje w ciele człowieka w sposób naturalny, będąc głównym budulcem tkanki łącznej i pełniąc tym samym olbrzymią rolę w całym organizmie. Kolagen tworzy trzydzieści procent masy ludzkiego ciała. Odpowiedzialny jest za jedwabistość skóry, a jej utrata, postępująca z wiekiem, tworzy się bezpośrednio ze stopniowego ubytku kolagenu w organizmie. To właśnie zmniejszanie się ilości tej proteiny w tkance skórnej powoduje, że zaczyna być widać na niej zmarszczki i zwiotczenia, czyli widoczne na pierwszy rzut oka oznaki upływu lat. Jest to proces w pełni normalny, przez nikłe grono ludzi jednak przyjmowany z euforią.

Starzenie się sprawia, że kolagen znajdujący się w ciele człowieka ciele ulega zniszczeniu. Im starszy zaś organizm, tym mniejsze ma zdolności do wytwarzania nowego kolagenu. A więc kolagen to białko piękna oraz młodości. Cenny składnik, który zapewnić może utrzymanie na dłużej świeżego wizerunku i prawidłowej kondycji skóry. Nic dziwnego, że trafił w końcu do przemysłu kosmetycznego i żywieniowego. Któż z nas nie chciałby zatrzymać młodości na dłużej?

Powstaje pytanie o to, czy kolagen zawarty w kosmetykach i suplementach naprawdę spełnia zawarte w nim nadzieje oraz czy jego stosowanie jest w pełni niegroźne?

Ubytki kolagenu w organizmie do jakiegoś stopnia da się uzupełnić. Oczywiście nawet najlepsza suplementacja nie przemieni poczciwej staruszki w nastoletniego podlotka, jednak odpowiednio wcześnie zaczęta kuracja z pewnością przyniesie zaskakujące efekty. Do produkcji suplementów wykorzystuje się zwykle kolagen rybi. Jak sama jego nazwa mówi, jest on pozyskiwany z ryb słodkowodnych. Procedurę wykorzystywania w przemyśle farmaceutycznym i konsumowaniu tej substancji, o pochodzeniu właśnie z ryb, sporządzili polscy badacze. Jest to całkowicie niegroźny kolagen naturalny, który zapewnia skórze sprężystość, jędrność, promienny wizerunek i po prostu dłuższą młodość.

Kolagen pozyskiwany z białek rybich w proszku to nowatorski suplement, który konsumować można, dodając go do ulubionych napojów i potraw. Długa, cykliczna kuracja, zapewni nie tylko poprawę sprawności i wyglądu tkanki skórnej, ale także spotęguje włosy i paznokcie, usunie cellulit, złagodzi bóle stawów, odnowi tkankę chrzęstno-stawową, wspomoże odbudowę tkanki łącznej i kostnej. Przyczyn, dla których opłaca się sięgnąć po kolagen w proszku, jest mnóstwo. Po dwudziestym piątym roku życia, nasze ciało traci możliwość pełnej wymiany kolagenu, to znaczy procesy degradacji dominują nad procesami produkcji.

Z powodu tego, że zawartość kolagenu w mechanizmie ludzkim odpowiada nie tylko za wizerunek tkanki skórnej, ale również za pracę dużej ilości układów i narządów – jest on obecny bowiem w wątrobie, nerkach, stawach, układzie pokarmowym oraz kostnym – dostarczanie brakującego kolagenu jest kwestią dbałości nie {jedynie|tylko o urodę, ale również o zdrowie.

Add a Comment